Grupė "LAIPTAI"

Apie mus

“Laiptai“- tai toks žodis, kurio nereikia versti iš kitos, kurios nors kalbos. Jis reiškia laiptus ir daugiau ničnieko. „Laiptams“ leistina ir aukštyn pakilti ir žemyn nusileisti. Atsistoja ant vieno laiptelio-pop muzika, atsistoja ant kito-rokenrolas , ant trečio-dar kitas stilius… .
O pavadinimas gimė taip….
Buvo tokia rusų muzikanto ir kompozitoriaus Aleksandro Barykino daina „Stupeni“ („Laiptai“) , kažkaip ta plokštelė (LP diskas) po ranka pasitaikė, o mūsų studijos dažniausiai būdavo rūsiuose į kuriuos nusileisti reikdavo laiptais, tai ėmė ir „prilipo“. Matyt gerai, kad taip atsitiko, pats pavadinimas nėra nei pretenzingas, nei įpareigojantis, juk “Laiptai” gali vesti ir aukštyn ir žemyn….

******************

Grupė „Laiptai“ susibūrė 1984 metais Pasvalyje, kultūros namuose, tačiau pavadinimą sugalvojo tik po metų 1985m. Šie metai ir yra oficialūs grupės „Laiptai‘ gimimo metai. Tada grupėje grojo Romualdas Ravka (smuikas), Voldemaras Rodžius (bosinė gitara), Antanas Maželis (mušamieji), Vygintas Venclovas (klavišiniai ir vokalas), Audronis Grincevičius (gitara ir vokalas), Henrikas Balčiūnas (klavišiniai ir vokalas). Tada grotos muzikos stilių sunku apibūdinti ,gal nauja banga, gal alternatyvi muzika, o kai kas pavadinio net „kurortiniu roku“….
Grupės stilius pasikeitė į grupę 1988 metais atėjus Martynui Stepuliui (ex M.Suraučiaus grupė „Plius minus“) ir Kęstui Garlauskui , abu grojo klavišiniais, Aleksui Fominui (bosinė gitara) ir Rimui Baltrušaičiui (mušamieji). 1991m. prie grupės prisijungė vokalistas iš Kėdainių- Arūnas Grigolius.
Muziką „Laiptams“ dažniausiai kūrė Audronis, Vygintas ir Martynas. „Laiptų“ muzika niekada nebuvo teksto išraiška. Pirmiausia-muzikinė idėja, tik paskui tekstas. Repeticijos buvo laisvos, net galima sakyti kartais stichiškos. Grupės nariai repetuodavo tik po darbo antradieniais ir ketvirtadieniais. Tai buvo „šventos“ dienos, paskirtos tik muzikai…
Grupė buvo neetatinis Valstybinės filharmonijos Kauno filialo kolektyvas, vėliau Kauno POP centro kolektyvu. Dalyvavo beveik visose to meto didžiausiuose renginiuose, festivaliuose, konkursuose, televizijos ir radijo laidose – tai visos 3 Lietuviško roko šventės, POP ART, „Palangos jaunystė – 1991“ Palangoje, Papūgos festivalis Palangoje, „POP centras kviečia“, Debiutai Vilniaus sporto rūmuose, soliniai, sausakimši koncertai Kauno Sporto halėje „auksiniais „Žalgirio“ laikais“ ir dar daug kitur… .
Didžiausi laimėjimai: 1985m. Švenčionėliuose politinės dainos konkurse -1 vieta, „Aukštaitijos taurėje“ 1986m. -1 vieta, 1986m. Alytuje Pilietinės dainos festivalyje -1vieta ir „Komjaunimo tiesos“ (dabar „Lietuvos rytas“) prizas „Už geriausią savos kūrybos dainą“, 1991m. Latvijoje Ventspilyje „Baltijos valstybių roko muzikos festivalyje“-laureatai.
Apie „Laiptus“ daug rašė tuometinė spauda- pradedant rajoniniu laikraščiu „Darbas“,“Komjaunimo tiesa“, „Kalba Vilnius“ ir baigiant žurnalu „Nemunas“…

Story of the band “LAIPTAI”

Rock band “Laiptai” was founded 1985y. in Pasvalys. “Laiptai” attended almost every festival, competition, contest and became prize winners: “Alytaus pilietinės dainos konkursas, “Debiutuose”, every Lithuanian rock festival, “Bobų vasarose”, “Jaunimo muzika-89” in Vilnius sport complex, “Papūgoje-87” in Palanga, “POP Art”, “Žemaitijos taurė”, “Aukštaitijos taurė”, “Palanga-91”, International contest “Ventspils-91” in Latvia, “Žinių ir laisvės” concert in Vilnius Vingio park 1991y. and many more.. Band was  Lithuanian State Philharmonic collective. They collected full hall of fans in Kauno Sporto halė. They were also Kauno POP Centras collective for few years. Group music used to play at Lietuvos Radija, LTV, KTV. A lot of articles was written in newspappers, beginning with “Komjaunimo tiesa” and ending with magazine called “Nemunas”. Band “Laiptai” performs only live music, created by themselves. Never played cover’s from other bands. Last official performance was in festival “Bobų vasara-94”, after that band activity was suspended. After 9 years, in september of 2003, “Laiptai” is once again in the scene. With some changes in members, group had over 120 performances. In 2005y. they marked their 20th anniversary. In 2006y. “Mega Records” released CD studio album named “Etiketas”. After a while released DVD album for 20th band anniversary. Attended Eurovision song contest 2008, got to the finals and finished in 8th place. In 2010y. “Laiptai” had their 25th anniversary. Released another studio album in 2010y. named “Būčiau paukštis”. Released DVD album “25th anniversary” in 2011. In 2012y. attended lithuanian Eurovision semi finals with song “Ašarų lietus”. At this time “Laiptai” actively performs, creates songs for the new CD album, which should be released at the 30th band anniversary.

 

******************

Iš paskutinės „Laiptų“ sudėties šiandien aktyviai grojantys yra trys grupės nariai, tai- Henrikas Balčiūnas (grupės „siela“, vadovas ir vokalistas), Audronis Grincevičius (solo gitara ir vokalas) ir Rimas Baltrušaitis (mušamieji instrumentai). Dviejų grupės narių nebėra gyvųjų tarpe, tai Martyno Stepulio ir Audriaus Dargužo, abu jie grojo klavišiniais instrumentais.
Grupė atsikūrė 2003m. rugsėjo mėnesį ir repetavo Panevėžio muzikiniame teatre. Prie grupės prisijungė Darius Balčiūnas (klavišiniai ir beje Henriko sūnus) Romas Tvarkūnas (gitara) ir Viktoras Labanauskas (bosinė gitara). 2004m. į grupę grįžo bosistas Aleksas Fominas, bet po metų grupę paliko. Nuo 2005m. į grupę atėjo Dalius Kontaučiūnas (bosinė gitara).
Repertuarą sudaro savos kūrybos pergroti seni populiarūs kūriniai, bei visai nauji. Per nepilnus 2 metus „Laiptai“ turėjo apie 40 koncertinių pasirodymų, pradedant Vilniumi ir baigiant Pasvaliu. Didžiausi iš jų buvo 2004m. kovo mėn. Panevėžio muzikiniame teatre, 2004m. gegužės mėn.1d. Pasvalyje, Lietuvos priėmimo į ES proga, 2004m. rugsėjo mėn. Pasvalyje festivalyje „Atia vasara-atėjo bobų vasara“ kartu su grupėmis “GIN-GAS”, “Katedra”, “FIX” ir kt. ,bei 2005m. birželio 18d. Mažeikiuose „Tarptautinėje kalvių šventėje kartu su grupėmis „BIX“, DŽ/DŠ ir kt. 2005m. rugpjūčio mėn. 15d. Raguvos miestelio šventėje su grupe “SWAJUS ir draugai”.

Pasvalio roko veteranai grįžta į „Euroviziją“

Autorius:Saulius Rinkevičius 2012.01.13 12:32

„Laiptai“ (nuotr. grupės archyvo)

Nacionalinė „Eurovizijos“ atranka šiais metais žada kaip niekada didelę intrigą. Publikai gerai žinomų ir šiame konkurse nuolatos dalyvaujančių atlikėjų vardų – vos vienas kitas. Didžioji dalis likusių dalyvių – nauji, jauni ir talentingi, tačiau kol kas ne itin žinomi. Visgi būti pamatyti ir išgirsti nori ne tik į muzikos industriją prasimušti bandantys jaunieji atlikėjai, bet ir patyrę scenos veteranai, kuriuos jau mažai kas prisimena.

Vieni iš tokių šiais metais yra klasikinio roko atlikėjai iš Pasvalio plačiau žinomi pavadinimu „Laiptai“. Aktyvią muzikinę veiklą ši grupė pradėjo dar 1985 m., taigi scenoje praleido jau visą ketvirtį amžiaus. Nors kolektyvui per visą laiką nepavyko išvengti veiklos pertraukų, o grupės sudėtis keitėsi net tik seniesiems nariams nutraukiant veiklą, bet ir iškeliaujant anapilin, tačiau „Laiptai“ ir toliau kuria, koncertuoja ir nesirengia sustoti.

Solidaus amžiaus kolektyvas nėra naujokai „Eurovizijoje“ ‒ 2008 m. su daina „Aš rasiu“ jie nukeliavo iki pat nacionalinės atrankos finalo. Galbūt tokį rezultatą „Laiptai“ būtų pakartoję ir po dvejų metų, tačiau paaiškėjus, kad jų daina buvo sukurta anksčiau nei 2009 m. spalio mėnesį grupė buvo pašalinta iš 2010 m. konkurso.

Grupės gitaristas Audronis Grincevičius ginasi nuo palyginimų su „Hiperbole“ ir pastebi, kad muzika, kurią „Laiptai“ groja pastaruoju metu nėra tikras klasikinis rokas. „Nežinau, kaip jį tiksliai apibūdinti. Vieniems tai panašu į gotiką, o man tai tiesiog rokas“, ‒ kalbėjo jis pažymėdamas, kad grupės stilius keitėsi atėjus naujam vokalistui.

Paklaustas apie tai, ar toks klasikinis muzikos stilius gali pelnyti publikos simpatijas A. Grincevičius sakė šiuolaikinių klausytojų nepažįstąs labai gerai. „Į klubus eina vienokia publika, prie televizorių renkasi kitokia, o koncertus lanko dar kiti. „Ašarų lietus“ manau, labiau patiks jaunimui ir tiems, kas supranta muziką. Jauni klausytojai demo versiją „Facebooke“ vertino labai gerai, o vyresniems mūsų daina galbūt ir nepatiks“, ‒ komentavo muzikantas.

Konkurentų, kurių dainas jau galima rasti internete, kūryba A. Grincevičiaus dėmesio kol kas nepatraukė. Nors grupės atstovai tvirtino, kad daina puikiai skambėtų ir anglų kalba, pristatomas bus tik originalus lietuviškas variantas. „Mes esame lietuviai, niekuomet nedainavome su akcentu. Kodėl mes turime dainuoti angliškai, juk kitos šalys atlieka dainas gimtąja kalba ir puikiai pasirodo. Manau, kad lietuvybė turi išlikti ir šiame konkurse“, ‒ grupės poziciją aiškino jis.

Didelių ambicijų laimėti nacionalinę atranką „Laptai“ šiais metais neturi. „Tikrai nemanau, kad nugalėsime ‒ konkurse tikrai bus kažkas geresnio nei mūsų daina. Kai kam juk padeda visos specialiai tam suburtos komandos su prodiuseriais ir dizaineriais, o mes esame iš provincijos. Miestelis mažas, žmonių pastaraisiais metais taip pat sumažėjo ir viską darome savo jėgomis, be jokios pagalbos iš šono“, ‒ konstatavo A. Grincevičius.

****************************************************************************************************************************************************************************************

 

Legendinė roko grupė „Laiptai“ kops į Euroviziją
Audronė FILIMANAVIČIENĖ
2008-01-10 11:22

Grupės „Laiptai“ muzikantai – energingi, kūribiški, įdėjų nestokojantys autoriai.
Trečią dešimtį savo gyvavimo metų skaičiuojanti Pasvalio roko grupė „Laiptai“ pasiryžusi šturmuoti Euroviziją. Nors kūrybiški bei energingieji grupės muzikantai dar nedrįsta svajoti apie atstovavimą Lietuvai Serbijos sostinėje Belgrade gegužę vyksiančiame svarbiausiame Europos dainų konkurse, patekti į nacionalinės atrankos finalą, vyksiantį vasario 2 dieną, tikrai tikisi.

ŽINIA – KAIP PERKŪNAS

Šių metų pradžioje, sausio 3 dieną, vyko pirmasis šio konkurso dalyvių preliminarios atrankos etapas. Jo metu nacionalinės televizijos ir radijo sudaryta ekspertų komisija išklausė visas aštuoniasdešimt 2008 metų Eurovizijos nacionalinei atrankai atsiųstas dainas.

Jau kitą dieną kaip perkūnas iš giedro dangaus trenkė maloni žinia Pasvalio roko grupei „Laiptai“, skaičiuojančiai 23-iuosius gyvavimo metus.

Pernai registruotu laišku į Lietuvos televiziją nusiuntęs paraišką dėl dalyvavimo Eurovizijos nacionalinėje atrankoje „Laiptų“ gitaristas Audronis Grincevičius tądien sulaukė skambučio iš sostinės: „Laba diena. Jūsų grupė pateko į pirmąjį nacionalinės Eurovizijos atrankos pusfinalį.“

A.Grincevičius „Pasvalio balsui“ prisipažino, jog prisiminęs tai iki šiol juntantis malonų jaudulį. Juolab kad verslo reikalais užsiėmęs muzikantas per skubius darbus iš pradžių ketino minėtą skambutį telefonu netgi atmesti dėl nežinomo numerio.
„Įdomus sutapimas. Mūsų vokalistas Henrikas Balčiūnas, gyvenantis Panevėžyje, vos prieš pusvalandį telefonu manęs teiravosi, ar neturiu naujienų dėl dalyvavimo Eurovizijoje. Kadangi jų nebuvo, abu pamanėme, jog nebėra ko tikėtis. Pasirodo, klydome“, – atviravo besidžiaugiantis netikėta sėkme Audronis.

„Laiptai“ yra dalyvavę įvairiuose festivaliuose, konkursuose, televizijos ir radijo laidose. Prieš daugiau nei dvi dešimtis metų Pasvalio kultūros namuose susibūrusi grupė niekada nesiskundė populiarumu, ypač Žemaitijoje, tačiau dalyvavimą Eurovizijos nacionalinėje atrankoje laiko didžiausiu savo muzikinės veiklos pasiekimu.

IDĖJA KILO SPONTANIŠKAI

Šeštadienį, sausio 12 dieną, 21 valandą Lietuvos televizija transliuos pirmąjį nacionalinės Eurovizijos atrankos pusfinalį (vedėjas Rolandas Vilkončius). Jame dalyvaus ir žiūrovų palaikymo tikisi Pasvalio roko grupė „Laiptai“. Mat 50 procentų taškų dalyviams skirs komisija, o likusią tokią pat jų dalį – žiūrovai.

Dar du nacionalinės atrankos pusfinaliai bus surengti sausio 19 ir 26 dienomis. Kiekviename iš jų pasirodys po 11 ar 12 atlikėjų, iš kurių keturi, surinkę daugiausiai taškų, pateks į finalą. Pastarajame dalyvaus 15 atlikėjų: trijų atrankos pusfinalių 12 laimėtojų, Lietuvos televizijos deleguotas dalyvis bei pernai Eurovizijos atrankose pasižymėjusios dainininkės – Aistė Pilvelytė bei Julijos Ritčik ir Girmantės Vaitkutės duetas (Julija & Girma).

Šiemet atrankoje varžysis 36 dainos. Jau vasario 2 dieną, po finalo, žinosime, kuri iš jų skambės Serbijos sostinėje gegužės mėnesį.
Grupės „Laiptai“ nariai – A.Grincevičius (gitara), Darius Balčiūnas (klavišiniai), Rimantas Baltrušaitis (mušamieji), Dalius Kontaučiūnas-Kostė (bosinė gitara) ir H.Balčiūnas (vokalas) – atliks dainą „Aš rasiu“. Tekstą dainai sukūrė žinoma atlikėja, dainininkė, rašytoja, žurnalistė Rūta Lukoševičiūtė, neabejinga Pasvaliui, kadangi čia, pas savo senelę, yra praleidusi ne vieną žavią vaikystės akimirką. Muzika – A.Grincevičiaus.

„Daina apie žmogaus būties prasmę buvo sukurta pernai gegužę. Ją subrandinome rugsėjį. Su mūsų grupės idėjinio vadovo Henriko Balčiūno sūnumi Dariumi per vieną repeticiją garsiai apsitarėme, kad galbūt ji galėtų tapti eurovizine. Kai sulaukėme kitų muzikantų pritarimo, nusprendėme veikti“, – neslėpė Audronis.

DALYVAUS STILINGAI APSIRENGĘ

Visi rūpesčiai gulė ant sumanytojo pečių. A.Grincevičius juokauja, kad į Lietuvos televiziją jam teko išsiųsti „Laiptų“ savotišką CV: paraišką dėl dalyvavimo nacionalinėje Eurovizijoje, dainos garso įrašą, grupės nuotrauką, jos istoriją.

Beje, kaip muzikantai prisiviliojo R.Lukoševičiūtę, kad puiki tekstų dainoms kūrėja jiems padovanotų savo sukurtus žodžius?

„Ypatingų vilionių nereikėjo. Panevėžio garso įrašų studijos „Etendigi“, kurioje mes – dažni svečiai, režisierius ir prodiuseris Darius Dimbelis patarė, kad žodžius dainai gali parašyti Rūta. Paprašyta ji mielai sutiko. Turėjome anglišką šios dainos versiją, bet žinote, koks tas mūsų tarimas…“ – tęsė A.Grincevičius.

Grupės muzikantai jau žino, kad atrankoje dalyvaus stilingai apsirengę. Kaip, sužinosime šeštadienį, pamatę juos per televiziją. O kol kas jie teprasitarė, jog drabužiuose dominuos juoda ir balta spalvos.

„Mes nesame pacanai. Juk nepulsime dabar vaidinti Karibų jūrų plėšikų ar kažko kitko. Be to, kažkam iš mūsų jau ir išsišokusius pilvukus tenka paslėpti“, – nusijuokė Audronis.

A.Grincevičius pasidžiaugė, kad jie, brandaus amžiaus vyrai, nesąmoningai pasekė jaunimėlio iš Pasvalio pėdomis – juk grupė „Nenuoramos“ dalyvavo vaikų Eurovizijos atrankoje.

O baigdamas pokalbį muzikantas tyliai pratarė, jog vien pagalvojus apie atskubantį šeštadienį darosi kiek neramu, tačiau jis manąs, kad bent jau pasvaliečiai skirtais savo krašto grupei taškais juos tikrai palaikys. Palinkėkime „Laiptams“ sėkmės!

“Panevėžio balsas”

Pasvalio „Laiptai“ finale nebuvo paskutiniai
Aurimas KATKUS
2008-02-05 Praėjusį šeštadienį per Lietuvos televiziją tiesiogiai transliuoto nacionalinės Eurovizijos finalo metu žiūrovai savo skambučiais ant aštuntojo iš keturiolikos laiptelio užkėlė Pasvalio legendinę roko grupę „Laiptai“.

Nors gegužę Serbijos sostinėje Belgrade vyksiančiame Europos dainų konkurse Lietuvai atstovaus ne seno bei gero roko atstovai iš Pasvalio, pasak muzikologo Dariaus Užkuraičio, daina „Aš rasiu“ nubloškę mus į sovietmetį, savo pasirodymu nacionalinės Eurovizijos finale grupės „Laiptai“ nariai patenkinti.
Žemiausios – dešimtos – bei aukščiausios – ketvirtos – vietos tikėjęsi „Laiptų“ muzikantai ypač dėkingi žiūrovams, kurie palaikė juos savo skambučiais bei suteikė galimybę atsidurti finalo dalyvių maždaug „viduriuke“.

Nors šių metų Lietuvos atstovas Eurovizijoje Povilo Meškėlos mokinys Jeronimas Milius, atlikęs muzikinę roko baladę apie du klajoklius naktyje, surinko net 11 tūkstančių 674 jį palaikiusių žiūrovų skambučių, „Laiptai“ irgi neliko nuskriausti. Už juos skambinta vieną tūkstantį 216 kartų, todėl manoma, kad labiausiai už grupę „sirgo“ pasvaliečiai.

Priminsime, kad Pasvalio roko grupė „Laiptai“ susikūrė 1985 metais, o po pauzės atgimė 2003-iaisiais. Nuo pat grupės įsikūrimo muzikiniais laiptais kopiantys Henrikas Balčiūnas (vokalas) ir Audronis Grincevičius (gitara) pavadinimą „Laiptai“ traktuoja itin originaliai: „Todėl, kad laiptai veda į kitą pakopą. Kur norim, ten ir vaikštom: tai aukštyn, tai žemyn.“

Dainai „Aš rasiu“ muziką (žodžiai – Rūtos Lukoševičiūtės) sukūręs gitaristas Audronis bei kiti grupės nariai – Darius (klavišiniai), Rimantas (mušamieji) ir Dalius, pravarde Kostė, (bosinė gitara) – nusiteikę prieš pigią popmuziką. Pasvaliečiams labai patiko kostiumuotųjų suomių grupės „Lordi“, 2006 metų Eurovizijos Atėnuose laimėtojos, pasirodymas, bet kopijuoti jie niekada nieko nebandė ir nesiruošia, nes jiems ir savų idėjų – per akis.

Pasak šios grupės gerbėjų, „Laiptų“ sėkmingas pasirodymas nacionalinėje Eurovizijoje įrodė, kad senas geras rokas Lietuvoje yra mėgstamas ir vertinamas.

“Šiaurės Rytai” (2007-08-02) nepriklausomas Biržų krašto laikraštis
“Vasaros fiesta Ančiškiuose”

Liepos 28-ąją Ančiškiuose vyko įspūdinga vasaros fiesta, kurioje buvo smagu ir jaunimui, ir vyresniesiems kaimo žmonėms.
Šventės koncerto žiūrovams savo muzikinę duoklę taip pat atidavė Pasvalio roko grupės „LAIPTAI” muzikantai, kurie po 10 metų pertraukos vėl susibūrę į grupę toliau dovanoja klausytojams gyvo garso koncertus. Nenuilstantis grupės vadovas bei solistas Henrikas Balčiūnas greit išjudino šventės dalyvius.

ELTA rašo: (2007-01-19)

Grupė “Laiptai” Naujųjų Metų išvakarėse išleido naujausią savo albumą
„Etiketas”, ta proga pabandykime prisiminti grupės „Laiptai” nueitą muzikinį kelią.
Grupė „Laiptai” susibūrė 1984 metais Pasvalyje, kultūros namuose, tačiau pavadinimą sugalvojo tik po metų 1985m. Šie metai ir yra oficialūs grupės „Laiptai’ gimimo metai. Tada grupėje grojo Romualdas Ravka (smuikas), Voldemaras Rodžius (bosinė gitara), Antanas Maželis (mušamieji), Vygintas Venclovas (klavišiniai ir vokalas), Audronis Grincevičius (gitara ir vokalas), Henrikas Balčiūnas (klavišiniai ir vokalas). Tada grotos muzikos stilių sunku apibūdinti ,gal nauja banga, gal alternatyvi muzika, o kai kas pavadinio net „kurortiniu roku”&.
Grupės stilius pasikeitė į grupę 1988 metais atėjus Martynui Stepuliui (ex M.Suraučiaus grupė „Plius minus”) ir Kęstui Garlauskui , abu grojo klavišiniais, Aleksui Fominui (bosinė gitara) ir Rimui Baltrušaičiui (mušamieji). 1991m. prie grupės prisijungė vokalistas iš Kėdainių (ex grupė “Formulė”)- Arūnas Grigolius.
Muziką „Laiptams” dažniausiai kūrė Audronis, Vygintas ir Martynas. „Laiptų” muzika niekada nebuvo teksto išraiška. Pirmiausia-muzikinė idėja, tik paskui tekstas. Repeticijos buvo laisvos, net galima sakyti kartais stichiškos. Grupės nariai repetuodavo tik po darbo antradieniais ir ketvirtadieniais. Tai buvo „šventos” dienos, paskirtos tik muzikai ir tik muzikai.
Grupė buvo neetatinis Valstybinės filharmonijos Kauno filialo kolektyvas, vėliau Kauno POP centro kolektyvu. Dalyvavo beveik visose to meto didžiausiuose renginiuose, festivaliuose, konkursuose, televizijos ir radijo laidose – tai visos 3 Lietuviško roko šventės, POP ART, „Palangos jaunystė – 1991″ Palangoje, Papūgos festivalis Palangoje, „POP centras kviečia”, Debiutai Vilniaus sporto rūmuose, soliniai, sausakimši koncertai Kauno Sporto halėje „auksiniais „Žalgirio” laikais” ir dar daug, daug kur kitur .
Didžiausi laimėjimai: 1985m. Švenčionėliuose politinės dainos konkurse -1 vieta, „Aukštaitijos taurėje” 1986m. -1 vieta, 1986m. Alytuje Pilietinės dainos festivalyje -1vieta ir „Komjaunimo tiesos” (dabar „Lietuvos rytas”) prizas „Už geriausią savos kūrybos dainą”, 1991m. Latvijoje Ventspilyje „Baltijos valstybių roko muzikos festivalyje”-laureatai.
Apie „Laiptus” daug rašė tuometinė spauda – pradedant rajoniniu laikraščiu „Darbas”, baigiant “Komjaunimo tiesa” (dabar „Lietuvos rytas”), „Kalba Vilnius” ir žurnalu „Nemunas”
Grupė atsikūrė 2003m. rugsėjo mėnesį ir repetavo Panevėžio muzikiniame teatre. Prie grupės prisijungė Darius Balčiūnas (klavišiniai ir beje Henriko sūnus).
2004m. į grupę grįžo bosistas Aleksas Fominas, bet po metų grupę paliko. Nuo 2005m. į grupę atėjo Dalius Kontaučiūnas (Kostė) (bosinė gitara).
Iš paskutinės „Laiptų” sudėties šiandien aktyviai grojantys yra trys grupės nariai, tai- Henrikas Balčiūnas (grupės „siela”, vadovas ir vokalistas), Audronis Grincevičius (solo gitara ir vokalas) ir Rimas Baltrušaitis (mušamieji instrumentai). Dviejų grupės narių nebėra gyvųjų tarpe, tai Martyno Stepulio ir Audriaus Dargužo, abu jie grojo klavišiniais instrumentais.
Repertuarą sudaro savos kūrybos kūriniai, bei visai nauji. Per nepilnus 2 metus „Laiptai” turėjo apie 40 koncertinių pasirodymų, pradedant Vilniumi ir baigiant Pasvaliu. Didžiausi iš jų buvo 2004m. kovo mėn. Panevėžio muzikiniame teatre, 2004m. gegužės mėn.1d. Pasvalyje, Lietuvos priėmimo į ES proga, 2004m. rugsėjo mėn. Pasvalyje festivalyje „Atia vasara-atėjo bobų vasara” kartu su grupėmis “GIN-GAS”, “Katedra”, “FIX” ir kt, bei 2005m. birželio 18d. Mažeikiuose „Tarptautinėje kalvių šventėje kartu su grupėmis „BIX”, DŽ/DŠ ir kt. 2005m. rugpjūčio mėn. 15d. Raguvos miestelio šventėje su grupe “SWAJUS ir draugai”. 2005m.roko festivalyje “GERS” Mažeikiuose,
2005m. lapkričio mėn. grupė “LAIPTAI” audringai atšventė savo 20 metų kūrybinės veiklos jubiliejų Pasvalio kultūros centre. Koncerte dalyvavo K.Jablonskis su grupe, roko grupės: “Night”, “Plentas”, “Friday”. Visą koncertą nufilmavo ir DVD filmą susuko R.Ruokio firma “REAKCIJA”
2006m. prie grupės prisijungė perkusininkas Aurimas Kontenis (Mažas) Grupė dalyvavo keliuose roko festivaliuose: 2006m. roko festivalyje “Di Shevel” Telšiuose, 2006m., roko festivalyje “Tėvo gitara” Rokiškyje.
2006m. garso įrašų studijoje “ETENDIGI” įrašė savo pirmąjį studijinį CD albumą “Etiketas”. Garso režisierius Darius Dimbelis, masteringas Gediminas Vansevičius.
Įrašant albumą dalyvavo ir pirmasis grupės vokalistas Vygintas Venclovas su dukra Egle („Mažojo dangaus” diplomantė).
Muzika visiems „Laiptų” nariams yra tik hobis ir nėra pragyvenimo šaltinis, visi grupės nariai turi kitus darbus ar savo verslą. Visus „Laiptų” narius vienija meilė profesionaliai ir tik savos kūrybos, gyvai atliekamai muzikai.

Atsiliepimai iš roko festivalio “Di Shevel” Telšiuose 2006m. balandžio mėn. 29d.

**** “Laiptai”… ooo, jie beveik tapo mano vakaro favoritais ir kaltininkais prasidedančio sprando skausmo…

**** Šiaip tikrai neblogas koncertas. Įdomu buvo stebėti “Laiptų” dėdžius su pilvais, grojančius savąjį rokenrolą ,ir atėjusių iš kažkur tokių pačių dėdžių gerbėjų… (Šiauliai)

**** Biški pavėlavau, tad teko pirmuosius pamatyti jau “Laiptus”… visada energingi vyrukai ir tik respect jiems už nenuilstamumą.. (Mažeikiai)

*****
“ATlA, VASARA – ATĖJO “BOBŲ VASARA”
2004m. rugsėjo 17 dieną, penktadienį, 17 val. Pasvalio miesto centre vyko koncertas “Atia, vasara – atėjo “Bobų vasara”

Jį organizavo Panevėžio muzikinis teatras ir Egidijus Valiūnas (”Kileris”).
Šis koncertas skirtas prisiminti 1989 – 1993 metais vykusį “Bobų vasaros” festivalį. Tai buvo tarptautinis renginys, kuriame skambėjo pati įvairiausia muzika – nuo folkloro, bardų, džiazo, pop muzikos iki sunkiojo roko. Ir dabar koncerte skambės nuo roko iki džiazroko.
Malonu, jog Pasvalyje vėl atgimsta muzikinis gyvenimas ir muzikuojančio jaunimo daugėja. Koncerte gros Pasvalio grupės: “Upasana”, “Friday”, “Green Shadow” , “Flingtear”, “Hersh Tu?”, Pasvalio “Yamahos” muzikos mokyklos kolektyvas.
Mielai sutiko atvažiuoti seni Pasvalio draugai – “Katedra” iš Vilniaus bei grupė ” Fix” iš Kauno, kurioje muzikuoja “Tigro metų” būgnininkas, taip pat – “Gin’Gas” iš Šiaulių, “Laiptai” (Panevėžys – Pasvalys – Šiauliai) “Swajus” iš Panevėžio, labai šauni merginų grupė “Juvelyrika” iš Vilniaus Na, o koncertą vedė ir žiūrovus linksmino super šou grupė “Les stagnateurs”.
O dabar prisiminkime senąją “Bobų vasarą”, kurios pagrindiniai organizatoriai, idėjų generatoriai buvo Egidijus Valiūnas (”Kileris”), Saulius Savickas, Virgis Bartkevičius (”Mustafas”) .
Pirmosios “Bobų vasaros’89″ dalyviai: Alfredas ir Rita Kukaičiai, Rolandas Paulauskas, Romo Gižio ansamblis, Virgis Stakėnas, “Odis” (Ryga), “Linga” (Ryga), “Sezon Doždey” (Leningradas), “Brilianty ot Nekermana” (Leningradas), “3-7-Tuz” (Charkovas), “Dykuma” (Kaunas), Hidromasažas (Klaipėda), “PR” (Šiauliai), “Laiptai” (Pasvalys) , Plentas” (Pasvalys), “Smegduobė” (Pasvalys).
“Bobų vasaros’90″ dalyviai: Alfredas ir Rita Kukaičiai, Romo Gižio ansamblis, Paulius Arlauskas ir Saulė Laurinaitytė, Petras Vyšniauskas ir Arkadijus Gotesmanas (Vilnius), R. Babraičio džiazo ansamblis (Utena), Aleksandras Liubčenko (Dnepropetrovskas) , “NNB” (Vilnius), “X ženklo grupė” (Vilnius), “Sezon Doždey” (Leningradas) Generalis Burts” (Ryga), “K. Remonts” (Ryga), “Zig- Zag” (Ryga), Dva samaliota” (Leningradas), “Ir visa tai, kas yra gražu, yra gražu” (Vilnius), “Plentas” (Pasvalys).
“Bobų vasaros’91″ dalyviai: “Daivis” (Vilnius), “Diskomfort” (Ryga), “Tamburin” (Sankt Peterburg), “Sezon Doždey” (Sankt Peterburg), “Nikolay Kopernik” (Maskva), “SBS” (Vilnius), “Tigro šypsena” (Kaunas), “Bovy” (Vilnius), “Senas Kuinas” (Vilnius), “Šiaurės kryptis” (Vilnius), “Laiptai” (Pasvalys), “Plentas” (Pasvalys), “Zig-Zag” (Ryga).
Festivalis tęsdavosi net kelias dienas. 1992 metais bardų dieną Pasvalyje yra koncertavęs “En-Den-Du”- vaikų pop choras iš Šiaulių, kauniškių duetas Alfredas Kukaitis ir Rita Švobaitė, Virgis Stakėnas, Ilona Papečkytė. Džiazo vakare koncertavo: “Brave New World” (Aleksandras Liubčenko ir Igor Sobko (Ukraina) , “Diskomfort” (Latvija), Tomo Kutavičiaus Trio (Lietuva), Rolando Babraičio džiazo ansamblis (Lietuva), Petras Vyšniauskas (Lietuva).
O jau trečią festivalio dieną, sekmadienį, Pasvalyje grojo: “Nejauta” (Latvija), “Katedra” (Lietuva), “Cross Roads” (Rusija), “The AMP” (Olandija), “Terminaator” (Estija).
“Festivalį užbaigė latvių grupė “Linga”. Simpatiška buvo pusmetinė grupės solisto žiurkė. Ramiai iškentė ne tik koncertą, bet ir kartu su savo šeimininku puikiai maukė pasvalietišką alų”.
Pasisakymai apie “Bobų vasarą”, Pasvalio alų ir dar kai ką:
“Nazareth” vokalistas D. MacCafferty: “Jei toks stiprus Pasvalio alus, ten turėtų būti stiprus ir rokas… (apie „Laiptų“ grupę)…
“Įkvėpėm laisvos Europos oro. Labai seksualios merginos ir labai gražūs berniukai”, (Iš charkoviečių grupės “3-7-Tuz” laiško po festivalio).
“Jei yra kur nors žemėje rojus, tai viena iš tokių vietų- lietuviškas miestas Pasvalys… Festivalis “Bobų vasara” ypatingas tuo, kad tapo tikra sovietinių festivalių priešingybe”, kuriuose pilna nesusipratimų kiekviename žingsnyje, kuriuose spjaunama į dalyvius ir žiūrovus”. (”Molodiož Estoniji”)
Kęstutis Zubka, Pasvalio rašytojas: “Ir kai suskambės tylūs rudens akordai, suvirpės medžių lapai, mažas, tarp dviejų upių lyg suglebusi lytis dryksojęs pilkas miestelis, akimoju apsikaustys akį traukiančiom reklamom, virs Europos centru…”

 1. J. 2015/04/28 at 15:50

  gal dar yra likę Laiptų kasečių?

  Atsakyti
 2. Saugiklis 2016/01/20 at 09:40

  Jedlyn truba, kas per informacijos netikrumas apie bobų vasarą? O kur Kvadratas, 2 festivalius buvo, kodėl nepaminėti, ? Idrikšumat…

  Atsakyti
  • grikinis 2016/01/21 at 22:30

   argi Kvadratas buvo ? Jis gal buvo 1987 (Jaunimo muzika taikai) ir 1988 Pasvalys- Rock, O nuo 1989m. jau buvo Bobų vasaros.. ir aš tikrai jose KVADRATO nepamenu.:(

   Atsakyti
 3. Zivile 2018/01/10 at 13:59

  Sveiki, man labai idomu ar yra galimybe susisiekti su Martynu Stepuliu? Zinau kad jie buvo isleide daineliu knygele vaikams/paaugliams bet neatsimenu pavadinimo. Pati is tu knygeliu dainavau. M.Stepulio daina „Muzika“ labai nuostabi. Jei galetumete padeti – buciau labai dekinga 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.